понеділок, 24 вересня 2018 р.

Результати участі у конкурсі "Безпечний Інтернет" від освітнього проекту "На Урок"

Сьогодні на уроці інформатики учні виконували завдання всеукраїнського конкурсу "Безпечний Інтернет" від освітнього проекту "На Урок".
Отримали результати:
диплом І ступеня -   0,
диплом ІІ ступеня -  1 (Ювшин Катя),
диплом ІІІ ступеня - 4 (Бугаєвський Ярослав, Геріх Діана, Козоріз Мілена, Майданюк Анастасія),
диплом учасника -   6
Реєстрацію та участь у конкурсі організувала учитель інформатики Олефіренко Наталія Михайлівна.

Для учнів: naurok.com.ua/start

Про конкурс:

Безкоштовний конкурс, який об'єднує всіх, хто користується інтернетом, та допомагає учням 1–11 класів отримувати максимум користі, часу,  проведеного за комп'ютером. Головна мета — нагадати про необхідність інформування учнів про небезпеки, з якими вони можуть зіткнутися в інтернеті. Допомогти школярам засвоїти правила поведінки в мережі, актуалізувати та закріпити знання про безпеку в онлайні, отримані раніше.
Говорячи про правила, ми маємо на увазі не перелік обмежень і заборон, які нудно читати навіть дорослим. Наш конкурс допоможе сформувати інформаційну грамотність, яка рятуватиме учнів від неприємностей, що можуть очікувати в інтернеті.
В основі завдань — не шкільна програма з інформатики, а цікаві та важливі питання, з якими стикається кожна дитина, коли користується комп'ютером, планшетом, смартфоном та виходить в інтернет.

Фотозвіт








понеділок, 3 вересня 2018 р.

Увага! Діти на дорозі!

В перший день навчального року була проведена бесіда "Правила дорожнього руху"


ОСНОВНІ ПРАВИЛА

безпечної поведінки на дорозі

1. Ніколи не вибігайте на дорогу перед автомобілем, що наближається, - водій не зможе зупинити машину відразу.
2. Проїжджу частину переходити тільки у встановлених місцях по пішохідних переходах, переконавшись у тому, що транспорт, який наближається ліворуч і праворуч, пропускає вас.
3. Машини, що стоять поблизу тротуару, закривають вам огляд дороги. Тому спочатку потрібно виглянути з-за машини, що стоїть, оцінити обстановку і, переконавшись у безпеці, переходити
4. Вийшовши з автобуса чи тролейбуса, не бігайте з-за нього на дорогу. Зачекайте, поки він від'їде, і тільки потім, переконавшись у відсутності машин, переходьте дорогу.
5. При виході з трамвая пройдіть на тротуар, дійдіть до найближчого пішохідного переходу і перейдіть проїжджу частину.
6. Не вибігайте на дорогу поза зоною пішохідного переходу, в цьому місці водій не очікує пішоходів і не зможе миттєво зупинити автомобіль.
7. Не можна виїжджати на проїжджу частину на скейтах і ролікових ковзанах
8. Небезпечно грати в м'яч і інші ігри поряд з проїжджою частиною, краще це робити у дворі або на дитячому майданчику.

А чи знаєте Ви, що:
  • Першим в історії правителем, який ввів правила дорожнього руху, був Гай Юлій Цезар. Він        видав закон, відповідно до якого жінки Риму не мали права керувати колісницями.
  • Ще з січня 1618 року російський цар Петро І видав наказ про правила дорожнього руху. Ці правила обмежували швидкість їзди. Було введено правосторонній рух.
  • Складова Правил дорожнього руху — дорожні знаки. Вони у своєму розвитку пройшли довгий шлях станов­лення та удосконалення — від верстових, кілометрових.стовпів та попереджувального трикутника "Обережно, жаби!" до міжнародної стандартизації.
  • Нині, окрім регулювальника, найголовніший "коман­дир" вуличного руху — світлофор. А його прототипом бувсемафор, вперше встановлений у Лондоні в 1868 році. Перші електричні світлофори з'явилися в США в 1914 році. Вони мали всього два кольори — червоний і зелений, а до цього просто по черзі відкривалися-закривалися кольорові планшети — екрани. У Нью-Йорку в 1918-му, а в Москві в 1930 році встановлені перші триколірні світлофори.
  • Тільки в 1891 році вперше в Україні, а саме в Одесі, з'явився автомобіль. Порушникам Правил дорожнього руху передбачено різні покарання.
  • У 1940 році прийняті типові правила дорожнього руху. Вони змінювалися, доповнювалися, удосконалювалися кілька сотен раз. Виходячи з вимог міжнародних правил, враховуючи передовий досвід, 1 січня 2002 року введені нові "Правила дорожнього руху України". Вони обов'яз­кові для всіх учасників руху.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що з десяти дорожніх пригод дев'ять відбувається з вини водіїв. Насамперед через перевищення швидкості, порушення безпечної дистанції, безпечного інтервалу, неуважність, сп'яніння, а також за безпечності пішоходів. На пішоходів — порушників дорожнього руху, накладають штрафи. А якщо це привело до дорожньо-транспортної пригоди, й кримінальну відповідальність.
  • У Франції за перевищення швидкості поліцейський може випустити повітря з усіх коліс автомобіля. На Філіппінах винуватця порушення правил руху не тільки штрафують, але й у примусовому порядку відправляють на 4 години копати або чистити придорожні канави,. прибирати вулиці та сквери, фарбувати огорожі тощо.






Перший дзвінок скликає до школи!


1 вересня – День знань – особливе свято не лише для школярів, а й для вчителів та батьків. Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою день важко забути! Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі привітання та побажання – це все про одне із найважливіших шкільних свят.
Кольорові кульки зарядили гарним настроєм, позитивом на цілий рік!



      Після урочистої лінійки був проведений традиційний перший урок "Українці співтворці європейської культури", мета якого сприяти усвідомленню учнями місця України серед інших країн, особливо Європи, допомогти зрозуміти важливість Європейського об’єднання, приналежність України до європейської сім’ї народів, акцентувати увагу на необхідності розширення знань про Україну як можливого члена Євросоюзу, розширювати знання учнів про Європейський Союз, країни, які в нього входять, сприяти формуванню нового європейського світогляду молоді, розвивати навички творчого мислення учнів шляхом їхнього включення у полеміку, формувати моральні пріоритети, які визначають людину найвищою цінністю.




неділя, 2 вересня 2018 р.

Вітаємо!

Вітаємо ученицю нашого класу Геріх Діану за чергову перемогу в літературному конкурсі "Поетична осінь у Кам'янці", який проводився 1 вересня на День міста. Молодчинка! Так тримати!!!